Українська Спілка ветеранів Афганістану

      (воїнів – інтернаціоналістів )

 

     Чернівецька   міська   організація

58000 м. Чернівці , вул. Шептицького, 3

моб. тел.0509013726, Ідентифікаційний код № 26184256

 

     Чернівецький музей «ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників антитерористичної операції (АТО) є культурно-освітнім закладом, який створений за ініціативи та при безпосередній участі Чернівецької міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та педагогічного колективу ЗОШ І-ІІІ ст. № 28 Чернівецької міської Ради.

Основні завдання музею

1.     Основними завданнями Чернівецького музею «ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників антитерористичної операції є:

·        залучення всіх верств населення, молоді до пошукової, краєзнавчої, науко-дослідницької, художньо-естетичної та природоохоронної роботи;

·        формування соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України;

·        розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді всіма музейними засобами;

·        надання допомоги педагогічним колективам навчальних закладів у впровадженні активних форм з молоддю;

·        залучення молоді до формування, збереження та раціонального використання Музейного фонду України;

·        вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і природі рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, інших верств населення.

 

2. Чернівецький музей «ветеранів Афганістану) (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників антитерористичної операції активно проводить дослідницьку роботу відповідно до виду музею; систематично поповнює фонди музею шляхом проведення експедицій, походів, екскурсій, а також використовує інші шляхи комплектування, що не суперечать законодавству; здійснює облік музейних предметів, забезпечує їх збереження; створює, поповнює стаціонарні експозиції та виставки; організовує та бере участь у районних, міських, обласних, всеукраїнських заходах.

 

Чернівецький музей «ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників антитерористичної операції (АТО) 

 

58000 м. Чернівці , вул. Руська, 257

моб. тел.0951007663

 

 

   Рівень розвитку будь-якої цивілізації, безперечно, пов'язаний зі станом її духовності. Головною метою освітніх закладів стає якомога повне розкриття можливостей і здібностей, її духовного потенціалу.

   Шкільний музей “Бойової Слави” створений на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28. Він діє на протезі значного часу( з 2000 р.). Музей створений згідно Закону України від 20 квітня 2000 р. про “Увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.” та закону про “Вшанування пам’яті жертв війни в України” від 17 листопада 2000 р.

   Тисячами шляхів ідуть юні слідопити, розшукуючи учасників подій давніх воєнних часів. Пошуки учні ведуть під девізом : “Ніхто не забутий, ніщо не забуто”.

   Історія шкільного музею має свої традиції. Так на базі музею “Бойова Слава” проходять тематичні вечори, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., воїнами-інтернаціоналістами, які перебували у Афганістані 1979-1989 рр. діє постійна виставка за розділами, присвячена подіям участі українського народу у війнах ХХ – початку ХХІ століття. За розділами працюють група екскурсоводів із числа учнів школи. Підтримується постійний зв'язок з міською та районною Радою ветеранів, які активно допомагають в роботі музею.

    10 вересня 2015 р. шкільний музей «Бойової Слави» було реорганізовано в Чернівецький музей «Ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників антитерористичної операції. 

    Створення  музею  надало можливість спілкування з безпосередніми учасниками бойових дій, проведенню різного роду семінарів, круглих столів на теми військово-патріотичного виховання молоді. Сприяло всебічному прищепленні молоді духу патріотизму, вірності присязі, обов’язку та любові до Батьківщини