Правила поведінки

здобувачів освіти у

Чернівецькій гімназії № 7

 

1. Загальні правила поведінки здобувачів освіти у гімназії:

1.1. Правила поведінки учнів у гімназії базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті чернівецької гімназії № 7.

1.2. Учень приходить до закладу за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у приміщення гімназії дотримується правил ввічливості, знімає верхній одяг (у класних приміщеннях) і чекає початку уроку.

1.3. Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.

1.4. Забороняється приносити до закладу та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові та вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.5. У спілкуванні забороняється вживання ненормативної лексики, непристойних виразів і жестів.

1.6. Не дозволяється без дозволу педагогів йти із закладу та з його території під час уроків. У разі пропуску навчальних занять учень повинен надати класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати уроки без поважних причин забороняється!

1.7. Учень приносить до закладу необхідне навчальне приладдя, підручники, зошити, спортивну форму. Здобувачі освіти приходять на уроки з підготовленими домашніми завданнями з навчальних предметів згідно з розкладом.

1.8. Учні повинні охайно вести зошити і давати його вчителю на перевірку без будь-яких заперечень. Також учні бережливо та дбайливо користуються підручниками.

1.9. Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками гімназії, батьками інших учнів, а також з учнями.

1.10. Учень гімназії проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.11. Поза гімназією учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.

1.12. Учні повинні дбайливо ставитися до майна і речей, що належать гімназії, вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. Учні бережуть майно гімназії, надають посильну допомогу в його ремонті, а у разі пошкодження – батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.

1.13. Фізична конфронтація, цькування, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки в гімназії та поза її межами.

2. Поведінка на уроках

2.1. До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до дзвінка на урок; з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

2.2. Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин.

2.3. У разі спізнення на урок – постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти за парту.

2.4. Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя.

2.5 Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.7. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.8. Протягом уроку:

- не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами;

- не можна підводитися і ходити по кабінету без дозволу учителя;

- не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку;

- забороняється користуватися мобільними телефонами в особистих цілях, телефон повинен бути вимкненим, знаходитися не на парті, а в особистих речах учня (або у спеціально відведеному для зберігання місці);

- якщо під час уроку будуть використовуватися мобільні телефони у навчальних цілях, то вчитель повинен попередити про це учнів заздалегідь або до початку уроку.

2.9. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки, як під час уроків, так і після їх закінчення.

2.10. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку.

2.11. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, що стосуються теми уроку.

2.12. Дзвінок про закінчення уроку дається, перш за все, для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас.

2.13. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

3.1. Під час перерви (особистий час кожного учня) учні зобов’язані:

- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

- вийти з кабінету, не заважати іншим;

- рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

- підкорятися вимогам працівників гімназії, черговим вчителям.

3.2. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по гімназії, але необхідно бути особливо уважним під час руху сходами та ділянками коридорів з перилами в цілях безпеки життєдіяльності.

3.3. Під час перерв учням забороняється:

- бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати з м’ячем та іншим спортінвентарем у приміщеннях, не пристосованих для цього;

- сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися;

- вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;

- палити в будівлі і на території гімназії.

3.4. Категорично заборонено самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

3.5. Після закінчення занять учень повинен забрати одяг з класного приміщення, акуратно одягнутися і вийти з гімназії, дотримуючись правил ввічливості.

3.6. Черговий учень по класу:

- знаходиться в класі під час перерви;

- забезпечує порядок у класі, за допомогою вчителя провітрює приміщення;

- допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;

- стежить і підтримує відповідні санітарні умови в кабінеті.

3.7. Забороняється перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.

3.8. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції гімназії за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

4. Кінцеві положення

4.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2. Учні не мають права під час знаходження на території гімназії та проведенні заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я оточуючих.

4.3. У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик учня самого або з батьками на педагогічну нараду;

- відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.

4.4. Учні не мають права знаходитися в приміщенні гімназії після закінчення навчальних занять або неурочних заходів без дозволу працівників гімназії.