Виховна робота 

 

Виховна робота за 2022/2023 н.р.

Задля створення безпечного середовища в освітніх закладах Чернівецької МТГ   свої можливості продовжують об'єднувати  поліцейські, рятувальники, представники влади й освітяни.

  Сьогодні, 17.03.2023, до Всеукраїнського пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»  у Чернівецькій ТГ приєдналася гімназія #7.

 До повноважень спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі входять: протидія булінгу, припинення правопорушень у навчальному закладі та на його прилеглій території, охорона безпеки під час проведення шкільних заходів, контроль за дотриманням права дитини на здобуття освіти, профілактична робота з учнями та з іншими учасниками освітнього процесу. Завдяки реалізації проєкту комплексно втілюється  ідея «Школа – територія безпеки».

 Команда проєкту яка реалізувала сьогодні заходи протипожежної безпеки, провела профілактичну роботу з шкідливого впливу куріння на організм підлітків та з відповідальності підлітків за правопорушення:

Павло Бабій, головний інспектор відділу запобігання НС по м. Чернівці ЧРУ ДСНС у Чернівецької області, підполковник служби ЦЗ

Ольга Прижбило, завідувач відділу  промоції здорового способу життя ДУ  «Чернівецький Центр контролю та  профілактики хвороб» МОЗ України

Артем Кожокар,  провідний інспектор відділу запобігання НС по м. Чернівці ЧРУ ДСНС у Чернівецької області, капітан  служби ЦЗ

Наталія Ліснянська, лікар-методист, ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб" МОЗ України, кандидат медичних наук 

Василь Оношко, інспектор СЮП ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області лейтенант поліції

Аліна Гаргаля, начальник відділу комунікацій та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб" МОЗ України

Родіка Тіміш, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ, консультант Чернівецького центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Навчально-виховну роботу з ознайомлення з Правилами пожежної безпеки,  правил при роботі з вогнегасниками,  рятувальники провели для учнів початкової ланки. Діти з радістю сприйняли зустріч з командою рятувальників яка продемонструвала пожежно-рятувальну техніку, спецодяг та обладнання пожежної машини, всі пристрої для гасіння займань, а також закріпила практично  правила безпечної поведінки з вогнем.

Профілактика правопорушень серед підлітків (заняття з учнями 7-9 класів) спрямована на нейтралізацію причин та умов правопорушень і злочинності. Поліцейський акцентував увагу на складові  цієї важливої справи, зокрема на формування у підлітків правильних потреб та інтересів, підвищення їх правосвідомості, ролі комплексної системи виховання в сім'ї. Під час бесіди здобувачі освіти задавали питання та отримували відповіді.

Санітарні лікарки звернули увагу, що  організм підлітків є більш вразливим та чутливим до тютюнового диму, оскільки легені -  менші, а їхня імунна система недостатньо  розвинена. Варто усвідомити, що куріння – це не звичка, а залежність, що тютюновий дим містить  понад 7 000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 – канцерогени та спричиняє багато різних хвороб: онкологічні захворювання різних частин тіла та органів, насамперед, ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку тощо.

Виховна робота за 2020/2021 н.р.

Шановна шкільна родино!

Вітаємо із завершенням навчального року, який став роком випробувань: для учителів — професійної майстерності; для учнів — наполегливості та усвідомлення того, що їхнє майбутнє у їхніх руках; для батьків — толерантності та такту.

Прийміть вітання від учнівського самоврядування, педагогів, батьків, випускників

 https://youtu.be/Aeis8Or8_7s

20 травня Україна відзначає Всесвітній День Вишиванки

Чудова традиція одягати вишиванку третього четверга травня зародилася саме у Чернівцях. Учні та викладачі навчального закладу радо підтримали її. І розквітло шкільне подвір’я вишитими сорочками:

   https://youtu.be/F5927RAA_p8

 

Зустріч із працівниками ДСНС України в Чернівецькій області

14.05.2021 р. у ЗОШ 28 відбулася зустріч із працівниками ДСНС України в Чернівецькій області з групою піротехнічних робіт частини спеціальних та аварійно-рятувальних робіт, аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС у Чернівецькій області.

Дякуємо майору служби цивільного захисту Гадзіні М.І. і старшому прапорщику Поповичу В.Ю. за цікаву розповідь по заходах безпеки під час виявлення підозрілих предметів.

https://scontent.flwo4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/s600x600/185872471_1419768481740334_7481827660522079102_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Uds1M6sShyoAX8ltA5x&_nc_ht=scontent.flwo4-1.fna&tp=7&oh=5c099b97ab581620c871a63c4eb070e6&oe=60C7686F

День цивільного захисту

13 травня в ЗОШ № 28 пройшов день цивільного захисту за участю методиста навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області Прохоренко А.С.

Класоводи та класні керівники провели з учнями бесіди та переглянули документальні відео на тему «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних речовин», ознайомились з правилами поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

https://scontent.flwo4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/s600x600/185526917_1418981905152325_347134639079463707_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=guBoNGJOdeIAX9frOcm&_nc_ht=scontent.flwo4-1.fna&tp=7&oh=075aa23eca4914fa07eb6bb497144adc&oe=60C82942 

 

 

Шановні працівники, учні та батьки
Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28!

Прийміть найщиріші вітання із світлим святом Великодня від учнів 5-В класу:

https://youtu.be/Jf0_amn4k1I

 

Вітаємо Атодиресе Анну Вікторівну, ученицю 10 класу ЗОШ №28 яка увійшла до складу Молодіжного парламенту при Чернівецький міський раді! Бажаємо натхнення та успіхів на шляху до реалізації задуманого, позитивних результатів і досягнення великих висот!

 

 

 

 

 

 

 

 

 Вчителі географії Павлович В. В. та Фостій В. В., в рамках методичного тижня природничих дисциплін, підготували медіатеку присвячену 35-річчю аварії на ЧАЕС.

 https://drive.google.com/file/d/16wI_cRB25h4AFcV1FZzgulbtU-Tu66tw/view?usp=sharing

 22 квітня відбулась конференція в Zoomі Асоціації «Юні чернівчани» на тему: "Сучасні тенденції розвитку учнівського самоврядування». Представники учнівського самоврядування шкіл міста ділились своїми здобутками та  досвідом роботи! ЗОШ № 28 представила президент школи учениця 9-А класу Жовноватюк Віталіна.

 

 

У період з 19 по 23 квітня 2021 року, в Україні триває Всеукраїнська ініціатива «Найбільший урок у світі» (The World's Largest Lesson). Проект присвячений інформуванню дітей про Глобальні цілі сталого розвитку ООН, які визначають 17 основних напрямів розвитку людства до 2030 року. Мета цього проєкта  сприяти підвищенню обізнаності дітей про Глобальні проблеми. В Україні проект охопив 22 області. Учні 5-х класів Чернівецької ЗОШ №28 також взяли участь в цьому проєкті.

Всесвітній день Землі

22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого.
Історія цього свята розпочинаєтся в Америці, де у 1971 році був започаткований Щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня). Акція стала дуже популярною серед населення, а її засновник, сенатор Гейлорд Нельсон був удостоєний високої державної нагороди. У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено “Десятеліттям довкілля”. До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначається у 193 країнах світу щорічно.

 

https://drive.google.com/file/d/1o2VQN3GnxaDMGvPLnRYeJBnTl7caKsdy/view?usp=sharing

 

12 квітня - день Космонавтики

12 квітня 1961 року весь світ був приголомшений повідомленням про початок нової ери космічних польотів. У цей день космонавт Юрій Гагарін облетів планету Земля на орбітальному космічному кораблі “Восток”. Політ в навколоземному космічному просторі тривав 108 хвилин.

 

 

Шевченківські дні

Березень в Україні часто називають Шевченковим.

І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.

Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші

душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ,

свою Україну.

https://drive.google.com/file/d/12qBiExVTm1HQEhvnp7VLFKFAbOybjnQp/view?usp=sharing

 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

   Кожний народ – це своя неповторна культура, історія, традиції, спосіб життя, мова. Рідна мова – першооснова і першоджерело кожної людини.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування»,— писав Панас Мирний.

     У світі існує понад 6 тисяч мов. Кожна мова неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша українська мова.... державна мова України.

    Вишукана в розмові інтелектуалів, строга і регламентована в діловодстві, легка та гнучка в бесіді друзів, образно багата, лексично наповнена в літературних творах, дотепна, іскриста.

   Така вона – українська мова!

    Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків, мову Шевченка і Франка, Лесі Українки і Коцюбинського, Ліни Костенко і Стуса.... Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків, щоб не зникла Україна, не зник великий материк у слов’янському морі.

  Сьогодні ще актуальніше звучить голос нашого відомого поета Василя Симоненка «Без мови, без святості душі, без думки про завтрашній день немає громадянина» 

https://www.facebook.com/cvzosh28/videos/717182908960483/ 

День Соборності

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Тож прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності України!

Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. 

https://drive.google.com/file/d/11p_qc_7kSvlKWQG-_Adj3JnYdDa9Dsy9/view?usp=sharing

Основні правила БЖД

 https://drive.google.com/file/d/1RYYFWW4sfPMKczh6ovjGJaNJQoGYh8q-/view?usp=sharing

Правила безпеки під час зимових канікул

https://drive.google.com/file/d/10TOW_yV7wmx9Cm2IJdaH6Lb0qHhOnD2A/view?usp=sharing 

Шановна шкільна громадо!

Шановні колеги,

дорогі учні та батьки!

Вітаємо Вас з наступаючим Новим роком

та світлим святом Різдва Христового!

Бажаємо, щоб прийдешній Новий рік додав

усім нам сил, приніс нові сподівання

та втілення заповітного.

Щоб примножились сімейним щастям,

щирою любов’ю, гараздами та достаткам Ваші оселі.

Нехай чарівність новорічної ночі,

тайна коляди та божественні миттєвості Різдва

дарують Вам миттєву силу і віру.

Веселих свят! Щастя, миру, тепла, любові,

сімейного затишку, успіхів та натхнення!

З повагою Адміністрація школи

 

Вітання від учнівського самоврядування школи

https://youtu.be/8o2RJ61wLFE

 

Прийміть найщиріші вітання з прийдешніми новорічними святами від учнів 1-А класу!

https://youtu.be/WzDk_gFMcUg

Шановні освітяни!

Прийміть щирі вітання у переддень свого професійного свята:

https://youtu.be/Go65vVulTvI

 

Шановна шкільна громадо!!!

У цей чудовий осінній день прийміть найщиріші вітання з Днем Знань!

Нехай, попри всі негаразди та труднощі , він стане для нас початком року, який принесе нам успіх та великі здобутки!

Зі святом всіх нас:

 https://youtu.be/hhAgF2d2ku4

 

Виховна робота за 2019/2020 н.р.

 

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає...

 


    Чорнобиль... Це слово відоме по всьому світу. Але асоціюється воно не з цілющим полином українських земель, а з аварією на Чорнобильській АЕС, яка стала трагедією не тільки для України. 
   З метою поглиблення знань про аварію на Чорнобильській АЕС та її наслідки, виховання почуття патріотизму, відповідальності за оточуюче середовище, почуття відповідальності перед наступним поколінням, вшанування пам’яті про людей, які віддали своє життя заради людства, учнівське самоврядування ЗОШ №28 підготували презентації та малюнки 
https://drive.google.com/drive/folders/1cmybbyIgUz2xuj-osy3bcmD5Ph3BKX1Z?usp=sharing

 Адже наш обов’язок – пам’ятати сумну та трагічну сторінку нашої історії.

 

До цього дня у школі проводитиметься учнівський флеш-моб "Танцюй разом з нами", під час якого учні запишуть відео-ролики із своїми танцювальними композиціями. Кращі роботи будуть представлені на сайті школи.

Учениці 6-А класу Чернівецької ЗОШ 28 Кібак Софія, Чуфріна Ірина та Філановська Надія долучилися до акції, присвяченій Міжнародному дню танцю "Танцюй, залишаючись вдома"

https://drive.google.com/open?id=1c-AP8PG3fxDXbRMKg6wy67NEwW7gEUXi

Обласний проект
«Буковинська молодь обирає здоров’я»

Екологічний пензлик: "Цвіт магнолії"Маліца Аліса 10-А

Відеопроект учня 7-Б класу Стреченя Олександра про приготування корисної та смачної їжі можна переглянути за посиланням     https://youtu.be/oowHAYcAdyY

Ми запальні та рухливі! Займайтеся фітнесом разом з ученицями 7-В класу Дашкевич Анастасією та Маковій Єлизаветою https://youtu.be/Mk-I3IwOfOM

 А також пропонуємо правило, яке допоможе вам вберегти своє життя та життя інших людей від Паламара Максима, учня 7-В класу https://youtu.be/eqwHn6nICwg

А ви так зможете? Щоденні тренування юного олімпійця Кривинчука Максима, учня 7-Б класу https://youtu.be/0UD7pqcmmNQ

 Як приготувати смачний дієтичний обід? Звертайтеся до Креховецького Володимира, учня 7-В класу https://youtu.be/VQ3KTVGlt4o

Майстер-клас по приготуванню піци на сковороді учня 7-Б класу Зубова Артема https://youtu.be/k48_xmTxfYc

 Сирні конвертики від Жовноватюк Віталіни, учениці 8-А класу  https://youtu.be/FN7IFHbl84o

 

Дистанційний фестиваль
"З вишиванкою в серці Україну єднай!"

Скіп Валерія 7-Б Презентація "Вишиванка"

 https://drive.google.com/open?id=1nlszGdupUZU0v_lRArpBck8pruADml8F

Захарова Софія 5-А клас

  Сучасне життя спонукає нас до пошуку нових методів і форм у роботі як з дітьми так і з вами, шановні батьки. У нас з вами спільна мета - щоб виховання і навчання дітей мало позитивний результат. Досягти таких успіхів у вихованні і навчанні дітей можна лише у співпраці.

   Традиційно наприкінці травня проводяться підсумкові батьківські збори. Цього року вони будуть проходити  за допомогою визначених класними керівниками та класоводами платформ. Графік проведення батьківських зборів у 1-11 класах додається

https://drive.google.com/open?id=1-3ZRg2nV7i1bcXGhxkWW3zzUd6K0N-V_

 

  

21 травня День Вишиванки

Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всім. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!

https://youtu.be/DEwfLGpaTSg

Чернівецька ЗОШ 28 під керівництвом вчителя трудового навчання Ключки Г.В. прийняла участь у міському дистанційному фестивалі «З вишиванкою в серці Україну єднай!»

  Вишиванка — генетичний код родини 7-Б класу

https://youtu.be/WfL81hx7Auc

 

4-В клас вітає шкільну родину із Днем Вишиванки

https://youtu.be/aOVghubhNUc

 

Вишиванка тобі до лиця!

Привітання від учнів 6-А класу

https://youtu.be/-OCrFegT1k0

 

Родинні оберіги сім’ї Мазманян

Вишиванка - оберіг мого роду. У справжній українській родині бережуть та цінують вишиванку, яка передається від бабусі до мами, а від мами до доньки.
Відео підготувала учениця 11 класу Мазманян Марина на фестиваль вишиванки "З вишиванкою в серці Україну єднай".
Усі роботи не придбані, а вишиті  власноруч всією родиною
!

 https://www.facebook.com/cvzosh28/videos/971275026609026/  

 

Батькам від їхніх дітей,
 випускників-2020, учнів 9-В класу ЗОШ №28.
Дякуємо, найдорожчі, найрідніші наші, за життя, за турботу, за віру в нас, за все, що ви зробили і продовжуєте робити для нас!
Усміхайтеся ще довго-довго для нас! А ми будемо робити все, щоб ви могли нами пишатися та радіти нашим успіхам і досягненням!
А без батьків чого ми в світі варті?
Без маминої ласки і тепла,
Без батьківської строгості і жарту,
Без нашого родинного житла.
Вони ж нас, як пташок, в гнізді зростили,
Давали дітям раду, як могли,
І в наших душах сонце засвітили,
І крила для польоту нам дали.

https://youtu.be/MAAKr2g4Ljo

 

 

Музично-літературна інтермедія «Зірка». «Тим, що прагнуть світла»