Спеціаліст з безпеки

У рамках пілотного проєкту МВС, НПУ, МОНУ, ДСНС «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» продовжується реалізація спільних заходів  з метою створення безпечного освітнього середовища на теренах Чернівецької громади.

  22.03.2023 на базі пілотного закладу освіти,Чернівецька гімназія 7 , команда проєкту провела безпековий захід з учнями 9-х класів з проблеми формування у підлітків свідомого  ставлення до власного життя й усвідомлення особистої відповідальності за нього.

   Василь Оношко, інспектор СЮП ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області, лейтенант поліції, акцентував увагу учнів на різноманітних  причинах, які обумовлюють злочини неповнолітніх, зокрема на  негативний вплив у сім’ї, на сферу негативного проведення дозвілля неповнолітніх, потребі в самоствердженні, впливі засобів масової інформації  та на  відповідальності неповнолітніх  за правопорушення.

  Родіка Тіміш, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ, консультант Чернівецького центру професійного розвитку педагогічних працівників,  запропонувала для обговорення кілька принципів загальнолюдської моралі, дбайливого ставлення до людей, а також, вправу, щодо формування розуміння, що усі труднощі можна вирішити з допомогою батьків, дорослих, поліцейських, рятувальників, фахівців з безпеки тощо.  

   Оксана Михалко, психолог Чернівецької гімназії №7, провела з учнями мотиваційну вправу на розвиток навичок спілкування та взаємодопомоги. Зосередила увагу учнів на важливості діяти в колективі, піклуватися про інших, узгоджувати свої дії з ними.

  До організації заходу долучився Олексій Килинич, директор Чернівецької гімназії №7,

  Тетяна Чайковська-Лукинів, заступник директора з виховної роботи;

класні керівники: Недобійчук Н.П. та Жарікова С.Г.

     Нагадуємо, «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» – людина, яка є комунікатором у громаді між закладом освіти та правоохоронними органами для захисту учнів, батьків і вчителів. В обов’язки спеціаліста з безпеки входять  основні безпекові питання в закладі освіти, проведення профілактичних та інформаційно-просвітницьких заходів, пропагування здорового способу життя тощо.

Гімназія є громадсько-активною школою. На базі закладу освіти функціонує Музей «Ветеранів Афганістану», керівник, Нізохін Д.П. Експонати військового спорядження утворюють кілька зон характерних для Класу безпеки. 

Цікавою та змістовною виявилася виставка декоративно-ужиткового мистецтва з роботами учнів, виготовлених на уроках технологій та трудового навчання.